SCRL CHAMPIONSHIP WEEKEND

3/8 (Sat)

5 PM

D1 JV

Boys

FINAL

#1 Pennsville

(11-1)

#2 Woodstown

(9-2)

@Woodstown HS

 

6:30 PM

D1 Var Boys

FINAL

#4

Pennsville

(8-5)

#2

Fairfield

(8-2)

@Woodstown HS

 

8 PM

D2 Var Boys

FINAL

#3

UPS (B)

(14-2)

#1 Mannington

(16-2)

@Woodstown HS

3/9 (Sun)

12 Noon

D1 JV Girls

FINAL

#4

Salem

(8-2)

#2

Alloway

(9-1)

@Woodstown HS

1:30 PM

D1 Var Girls

FINAL

#1

Vineland PAL

(11-0)

 #6

Woodstown

(6-7)

@Woodstown HS

 

3 PM

D2 Var Girls

FINAL

#2

Pennsville(B)

(12-1)

#1

LAC

(14-2)

@Woodstown HS

4:30 PM

D2 JV Boys

FINAL

#2

Quinton

(13-4)

#1 Woodstown(B)

(20-0)

@Woodstown HS

3/10 (Mon)

6:30 PM

D2 JV Girls

FINAL

#6

Elsinboro

(5-7)

#1

Oldmans

(11-0)

@Ranch Hope

GIRL’S PLAYOFF RESULTS

DIVISION 1—VARSITY GIRLS

1st Round

Alloway 41  Pennsville 37

Quarter-Final

YMCA 35 Elsinboro 20

Woodstown 28  UPS 24

Salem 52  Quinton 28

Vineland PAL 48  Alloway 9

 Semi-Final

Woodstown defeated YMCA

Vineland PAL 54  Salem 28

CHAMPIONSHIP

Vineland PAL 49  Woodstown 9

 

DIVISION 1—JV GIRLS

Quarter-Final

Salem 27  UPS 7

Semi-Final

Alloway 25  Pennsville 9

Salem 28  Woodstown 17

CHAMPIONSHIP

Salem 31  Alloway 20

 

DIVISION 2—VARSITY GIRLS

1st Round

Mannington 31  Alloway (B) 4

Quarter-Final

Pennsville (B) 36  Fairton Christian 6

Oldmans 34  Pittsgrove 24

SCCA 28 Woodstown (B) 9

LAC 38  Mannington 29

Semi-Final

Pennsville (B) 47  Salem County Christian 45 (OT)

LAC 38  Oldmans 24

CHAMPIONSHIP

LAC 39  Pennsvile (B) 17

 

DIVISION 2—JV GIRLS

1st Round

Elsinboro 18  Woodstown (B) 17

Quinton 22  Pennsville (B) 10

 Quarter-Final

Elsinboro 19  SCCA 8

Alloway (B) 15  Pittsgrove 12 (6 OT’s)

LAC 25  Quinton 9

 Semi-Final

Oldmans 20  Alloway (B) 9

Elsinboro 17  LAC 11

CHAMPIONSHIP

Oldmans 28  Elsinboro 18

BOY’S PLAYOFF RESULTS

DIVISION 1—VARSITY BOYS

Quarter-Final

Pennsville 71 Ranch Hope 57

Woodstown 67  Salem 60

Alloway 43  Pittsgrove 37

Fairfield 58  UPS 47

Semi-Final

Pennsville 51  Alloway 38

Fairfield 64  Woodstown 36

CHAMPIONSHIP

Fairfield 58  Pennsvill;e 49

 

DIVISION 1—JV BOYS

Quarter-Final

Fairfield defeated UPS

Semi-Final

Woodstown 40  Salem 35

Pennsville 47  Fairfield 30

CHAMPIONSHIP

Pennsville 47  Woodstown 32

 

DIVISION 2—VARSITY BOYS

1st Round

Qunton defeated Woodstown (B)

Pennsville (B) 51  Oldmans 41

Alloway (B) 35  SCCA 24

Quarter-Final

Mannington 46  Alloway (B) 30

Fairfield (B) 66  Pennsville (B) 37

Elsinboro 58  LAC 45

UPS (B) defeated Quinton

Semi-Final

Mannington 62  Elsinboro 39

UPS (B) 57  Fairfield (B) 56

CHAMPIONSHIP

Mannington 61  UPS (B) 43

 

DIVISION 2—JV BOYS

1st Round

LAC 26  Alloway 21

SCCA 14  Alloway (B) 10

Elsinboro 29  Oldmans 12

FCS defeated UPS (B)

Quarter-Final

Woodstown (B) 44  SCCA 9

Mannington 30  LAC 25

Pennsville (B) 34  Elsinboro 30

Semi Final

Woodstown (B) 37  Mannington 23

Quinton 38 Pennsville (B) 28

CHAMPIONSHIP

Woodstown (B) 34  Qunton 20